Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Είμαστε ακόμα ζωντανοί. Πανιώνιος-Πανθρακικός 2-1

Επιζήσαμε και ελπίζουμε. Ονειρικό ξεκίνημα με γκολ από τα αποδυτήρια (επιτέλους το βάλαμε εμείς τούτη τη φορά...) μετά από φοβερό συνδυασμό Κολοβού, Τασουλή και σέντρα που βρήκε τον Μητρόπουλο, ο οποίος με ευθύβολο σουτ έβαλε μπροστά τον Ιστορικό.

Και ενώ φαινόταν να έχουμε τον έλεγχο, ο αέρας και η επιπολαιότητα μας κόντεψε να βάλει γερά στο ματς τους Θρακιώτες. Σέντρα του Μπαϊκαρά, που την παίρνει λίγο αέρας, κακή απόκρουση από Παπαδόπουλος και Τασουλή και δοκάρι από τον Ιγκόρ που διέσχισε τη γραμμή του τέρματος παράλληλα και ευτυχώς δεν μπήκε γκολ.

Στο Β ημίχρονο, ωραίο κομπίνα από φάουλ του Μπουμάλ στο 55', καταλήγει σε Γιάννου, που σκοράρει με τακουνάκι.

Μετά το γκολ φάνηκε να πέφτει ο Κολοβός κάθετα. Και μάλιστα στο 62 από δικό του λάθος και του Κόρμπου και στο τέλος και ολιγωρία των Τασουλή και Παπαδόπουλου, ο Τζάνης κάνει από το τίποτα και πάλι το 2-1.

Η συνέχεια ήταν λίγο αγωνιώδης αν και δεν χάθηκε καμιά σημαντική ευκαιρία από τον Πανθρακικό ενώ αντίθετα δοκάρι είχε ο Μπουμάλ. Αλλά ο Πανιώνιος δυστυχώς εύκολα υποχωρεί όταν αγωνιά και δίνει χώρο στον αντίπαλο δημιουργώντας θρίλερ μάλλον άδικα.

Κορυφαίοι οι Μπουμάλ και Γιάννου και καλός μόνον ως το 55' ο Κολοβός. Πρεμιέρα Μπακασέτα για λίγα λεπτά.