Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2018

Εισιτήρια μπάσκετ για Ρέθυμνο το Σάββατο και αναπροσαρμογή εισιτηρίων διαρκείας

Η διάθεση των εισιτηρίων για τον αγώνα ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ-Ρεθύμνου Gretan Kings, θα αρχίσει την Πέμπτη (15/11) και θα συνεχιστεί την Παρασκευή (16/11) στο χρονικό διάστημα 10.00-18.00, από τα γραφεία της ΚΑΕ (Εθνικής Στέγης 14). Το Σάββατο (17/11), η διάθεση των εισιτηρίων θα αρχίσει στις 10.00, μέχρι την έναρξη του αγώνα (15.45).

Πέταλα (Oρφέας 1-2): 70 από 90
Άνω διάζωμα (Fans): 70 (χωρίς αλλαγή τιμής)
*Ισχύουν όλες οι εκπτώσεις (20% σε φοιτητές, ανέργους και σε παιδιά από 6 έως 16 ετών και συνταξιούχους).
25% οικογενειακό εισιτήριο (ένας γονέας και παιδιά έως 16 ετών.
Δεν ισχύει, πλέον, η έκπτωση ανανέωσης.

Διπλό εισιτήριο σε προνομιακή τιμή

Υπενθυμίζεται ότι η ΚΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ έχει θεσπίσει την διάθεση πακέτου εισιτηρίων για την παρακολούθηση δυο αγώνων σε προνομιακή τιμή.

Κεντρική κερκίδα (Εxecutive): 22 ευρώ

Υπενθύμιση: Η διάθεση του διπλού εισιτηρίου θα ισχύει, κάθε φορά, μέχρι την έναρξη του πρώτου εκ των δυο αγώνων.

Kερκίδα Ακαδημίας-Κερκίδα οργανωμένων

Η κερκίδα της Ακαδημίας θα λειτουργήσει κανονικά σε κάθε εντός έδρας αγώνα, όπως και η κερκίδα των οργανωμένων.

ΚΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2018

Ήττα από τον ΠΑΟ αλλά με προσπάθεια και με κάποιο φως ελπίδας

Xάσαμε βέβαια φυσιολογικά από τον ΠΑΟ με 67-88 αλλά για 30 λεπτά το προσπαθήσαμε έστω και ανορθόδοξα με τα τρίποντα των Χάρις και Παπαντωνίου. Κάπως καλύτερα στα ριμπάουντ. Ο Ντόρσεϊ όπως είπε και ο Φραγκιάς μπορεί καλά για 15 λεπτά προς το παρόν και ο Γουντ δεν έχει εγκλιματιστεί ακόμα.
Όλα τα λεφτά είναι με το Ρέθυμνο και ας ελπίσουμε ότι θα είμαστε πιο έτοιμοι.

Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Η μεγάλη νίκη στην Ξάνθη είναι βάση για νέο ξεκίνημα

Η νίκη στην Ξάνθη επιβεβαίωσε ότι ο φετινός Πανιώνιος έχει περισσότερες δυνατότητες από αυτές που έδειχνε η βαθμολογία του.

Φανέρωσε το χθεσινό ματς αναμφισβήτητα την αλλαγή επιπέδου, που έχει επιτελέσει φέτος ο Μασούρας, που σκοράρει συνεχώς και με ωραίες προσπάθειες και τελικές εκτελέσεις.
Φανέρωσε επίσης και για κάποιους όπως ο Οικονομίδης και ο Ντουρμισάι ότι είναι ικανοί για περισσότερα.

Για να μην παίρνουν τα μυαλά μας αέρα, σε πολλά σημεία φάνηκαν οι αμυντικές μας αδυναμίες και η ροπή σε γκέλες, βλέπε Κότσιτς και Ντομίνγκεζ. Άλλο που η Ξάνθη δεν μπόρεσε να τις εκμεταλλευτεί.

Η νίκη αυτή μπορεί στο ψυχολογικό τομέα να δώσει νέα ώθηση και κυρίως αυτοπεποίθηση, που ατυχίες και αβλεψίες με απώλειες βαθμών στο παρά πέντε, είχαν αφαιρέσει.