Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015

Πανιώνια Συλλογή εφοδίων για τους Πρόσφυγες

"O σύνδεσμος φίλων του Πανιωνίου "Πάνθηρες", ο ποδοσφαιριστής Νίκος Παπαδόπουλος και το Βόλλεϋ του Πανιωνίου, σας περιμένουν την Τετάρτη 12:00 με 17:00 μπροστά από το "Γαλαξία", στην κεντρική πλατεία της Ν.Σμύρνης, ώστε να συλλέξουμε εφόδια για την ενίσχυση των μεταναστών που φτάνουν καθημερινά στη Μυτιλήνη.

Η πόλη-σημαιοφόρος της προσφυγιάς και η ομάδα της, στηρίζουν και απαλύνουν τον πόνο των μεταναστών. Ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου και οι Πάνθηρες θα συνοδέψουν το ανδρικό Βόλλεϋ στο ταξίδι τους στη Μυτιλήνη για αγώνα πρωταθλήματος, και προσωπικά θα παραδώσουν τρόφιμα, ρούχα και είδη πρώτης ανάγκης σε κέντρο εθελοντών του νησιού.

Συλλογή εφοδίων θα πραγματοποιείται επίσης τη Τρίτη και την Πέμπτη στο Σύνδεσμο των Πανθήρων από τις 21:00".

Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Αμύντας-Πανιώνιος 78-77

Δυστυχώς σήμερα χάσαμε στην παράταση σε ένα ματς θρίλερ με τον Αμύντα στον Υμηττό με 78-77 (36-38 ημίχρονο). Στο τρίτο δεκάλεπτο βρεθήκαμε πίσω με 51-46 και η διαφορά αυτή διατηρήθηκε εις βάρος του Πανιώνιου ως λίγο πριν τη λήξη (61-66). Ο Πανιώνιος έκανε μια υπερπροσπάθεια και πέρασε μπροστά 66-69 αλλά δέχτηκε έμμεσο τρίποντο στα 6'' από φάουλ και τρεις εύστοχες βολές των αντιπάλων.
Στο τέλος της παράτασης με το σκορ στο 78-77, κερδίζει φάουλ ο Κόκκαλης, πρώτος σκόρερ του Πανιωνίου και τις χάνει και τις δυο.

Σε άλλο ματς θρίλερ, το Ηράκλειο κάλυψε το -9 από τον Κρόνο και νίκησε με 73-72 ενώ μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε ο Φιλαθλητικός μέσα στο Ίλιο με 58-62.

Ο Πανιώνιος με 10 είναι μαζί με Ιωνικό Νικαίας, Αμύντα και Χολαργό, πίσω από Ηράκλειο (12) και Φιλαθλητικό (11).

Το πρωτάθλημα είναι πολύ δύσκολo. Ας προσπαθήσουμε να στηρίξουμε σε διάρκεια, όσο μπορούμε την ομάδα και ας ελπίσουμε σε βελτίωση και μεγαλύτερη συνοχή. Σήμερα χάθηκε με χιτσκοκικό τρόπο μια μάχη αλλά ο πόλεμος συνεχίζεται.