Τετάρτη 26 Απριλίου 2017

Παρέμειναν στην Α1 τα κορίτσια του Πανιωνίου

Από ebasket.gr:

"Στην πρώτη κατηγορία θα αγωνίζεται και του χρόνου ο Πανιώνιος, καθώς νίκησε τον Άρη με 74-58 και εξασφάλισε την παραμονή του στην Α1 για ακόμη έναν χρόνο.

Το πρώτο δεκάλεπτο το ματς ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ (14-12). Στο δεύτερο όλα άλλαξαν και ο Πανιώνιος με επιμέρους 19-7 ξέφυγε στο σκορ (35-23). Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και με 8 συνεχόμενου πόντους, πλησίασαν ξανά (36-31), ενώ έφτασαν και στο -2 (38-36).

Ο Πανιώνιος στο δεύτερο ημίχρονο πάτησε το γκάζι και με επιμέρους 21-6 στην τρίτη περίοδο καθάρισε το ματς (59-42). Ο Άρης δεν μπόρεσε να επιστρέψει, με αποτέλεσμα η ομάδα της Νέας Σμύρνης να πανηγυρίσει την παραμονή.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 38-36, 59-42, 74-58"

ΥΓ: Απολογούμαι για τις προσκλήσεις που έκανε το blog στον κόσμο να παρακολουθήσει. Δεν ήξερα πως ο αγώνας ήταν κεκλεισμένων των θυρών. Λυπάμαι.