Σάββατο 25 Ιουλίου 2009

ΣΕΡΚΛ ΜΠΡΥΖ-ΠΑΝΙΩΝΟΣ. 1-1

Το δεύτερο φιλικό του έδωσε στο Βέλγιο ο Πανιώνιος σήμερα, 25/09/2009 στις 18:00 μμ ώρα Ελλάδος, με αντίπαλο τη Σερκλ Μπρυζ.

Ο Εμίλιο Φερρέρα ξεκίνησε με τους εξής ποδοσφαιριστές τον αγώνα:

Τερματοφύλακας ο Ανδριόλας. Πίσω αριστερά Τζαβέλας, δεξιά Κοντοές. Καστελιόνε και Λάτκα στο κέντρο της άμυνας. Κέντρο αριστερά Κούκετς, δεξιά Κούρντι και στο μέσο Γουνδουλάκης και Αναστασόπουλος. Επίθεση Ριέρα και Σίμωσης.

Η Μπρυζ προηγήθηκε στο 55' λεπτό στα μέσα ενός δεκάλεπτου δικής της υπεροχής, με αρκετές ευκαιρίες. Ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 70' με το παρθενικό γκολ του Ριέρα, με απ' ευθείας ψηλοκρεμαστό σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Απ' ότι φαίνεται σε μια πρώτη ανάγνωση από την απ' ευθείας ανταπόκριση της ΠΑΕ, ιντερνετικά στη σελίδα της (ευχαριστούμε τον κ. Παπαδάκο), Σιμώσης και Ριέρα έδειξαν να κάνουν φάσεις και να έχουν καλή συνεργασία.

Τέλος επαληθεύτηκε κάτι, που έχει ειπωθεί από πολλούς φίλους, ότι σε ματς, που παρακολουθεί ή γίνεται αναφορά στον Ουρμπεν Μπραμς, ο Πανιώνιος δεν χάνει (πριν τον αγώνα έγινε τιμής ένεκεν αναφορά στον Μπραμς που διετέλεσε προπονητής και στους δύο συλλόγους).