Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017

Πανιώνιος- Παναιτωλικός 2-0 και 14 στα 14 στο μπασκετ. ΠΑΝΙΩΝΙΕ ΜΑΣ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΜΥΑΛΑ

Θα κακοσυνηθίσουμε... 2-0 στο ποδόσφαιρο με αρκετά καλή μπάλα. 14 στα 14 στο μπάσκετ. Ρεκόρ αήττητου σερί με 90-65 απέναντι στο ΓΣΛαρίσης στο Αρτάκης.

Στο ποδόσφαιρο, Μπεν και Μασούντ άλλη κλάση. Κόρμπος και Σιώπης πολύ καλοί και με αντοχές ως το τέλος. Απροσπέλαστος ο Ρισβάνης, που σκόραρε και το πρώτο γκολ στο 25. Το δεύτερο γκολ, που σκότωσε τους Αγρινιώτες, ο Καθάριος στο 54. Είχαμε ευκαιρίες και για άλλο γκολ και κρατήσαμε άνετα το σκορ.
Πρεμιέρα στη Νέα Σμύρνη για τον Ταποκό, που δείχνει να γουστάρει και τον γουστάρει και η κερκίδα. Εν γένει ντεμπούτο για λίγα λεπτά και του Γεσίλ. Παραφωνία ιδίως στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γκιοατά με συνεχή λάθη, πολλά αβίαστα.  Έπαιζε λες και ήταν μεθυσμένος... Νίκη άνετη χωρίς Φούντα και Οικονόμου.

Στο μπάσκετ, με 5 διψήφιων πόντων παίκτες και σκοράρισμα από 12 παίκτες, δεν γίνεται παρά να  νικήσεις. Προχωράμε με αυτοπεποίθηση και ας αντιμετωπίζουμε όλα τα ματς με σοβαρότητα.
Ένα από τα δυο κατά τη γνώμη μου πιο κρίσιμα ματς, θα το δώσει ο Πανιώνιος στην επόμενη αγωνιστική, εκτός έδρας εναντίον του Δούκα. Το άλλο κρίσιμο ματς είναι με τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη.