Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

Η Πανιωνάρα πήρε μεγάλη νίκη με 72-77 μέσα στο σαλούν επί του Παπάγου

Μεγάλη νίκη για τόν Πανιώνιο στο Σαλούν επί του αξιόμαχου Παπάγου των Διαμαντόπουλου και Δορκοφίκη με 72-77. Οι κυανέρυθροι έμειναν κοντά στο σκορ και έκαναν ντεμαράζ στην 4η περίοδο με σερί 0-12. Μεγάλος ο Κόκκαλης με 22 πόντους. Μίχαλος 14 ενώ ο Μανσαράι αποδείχτηκε κρυφό όπλο του ματς με 13 πόντους.

Έτσι ο Ιστορικός έμεινε στην πρώτη θέση μαζί με το Ηράκλειο (νίκησε εντός έδρας τον Έσπερο) ενώ ο Αμύντας λύγισε στο Κιρωπί και έμεινε πίσω. Ο Ιωνικος νίκησε στο ντέρμπι τον Πανελευσινιακό με 80-72 και είναι μαζί με τον Αμύντα.