Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2011

Α1 Πόλο Ανδρών. ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 12-13

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής ο Πανιώνιος που επικράτησε του ΠΑΟΚ με 13-12 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, παραμένοντας στην 4η βαθμολογική θέση.
Οι «πάνθηρες» έκαναν καλό ξεκίνημα, ενώ στη δεύτερη περίοδο ο πολίστας του ΠΑΟΚ Κώστας Παυλίδης αποβλήθηκε χωρίς αντικατάσταση, για σκληρό χτύπημα στον Στέλιο Μιμίδη. Ο παίκτης του «δικεφάλου» δέχτηκε την κόκκινη κάρτα, ενώ το συμβάν γράφτηκε στο φύλλο του αγώνα και αναμένεται να δεχτεί τιμωρία.
Να σημειωθεί πως το σκορ ήταν 9-13, τρία λεπτά πριν ολοκληρωθεί το ματς, με τον «δικέφαλο» του Βορρά να μειώνει το σκορ τα τελευταία λεπτά.

Τα 8λεπτα: 2-2, 3-6, 2-2, 5-3.

Για τον ΠΑΟΚ σκόραραν οι: Βαχαρέλης 3, Παππάς 2, Αλιχανίδης 2, Παυλίδης 1, Ποντικέας 1, Χρυσοσπάθης 2, Ζαρκαντζάς 1.

Τα γκολ για τον Πανιώνιο πέτυχαν οι: Καπότσης 5, Κόττεριλ 3, Μιμίδης 1, Μιτελούδης 1, Κουτσιαλής 1, Παπαδόγκωνας 1, Λάππας 1.