Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012

Αυλαία με νίκη στον πόντο για τον Πανιώνιο στο Eurocup

Αν και νίκησε χθες ο Πανιώνιος και πάλι προβλημάτισε για τη σταθερότητα του. Μπροστά στο σκορ, σε όλο τον αγώνα, είχε μια κατακόρυφη πτώση στο τελευταίο δεκάλεπτο (μόνον 6 πόντους) και εν τέλει ενώ είχε προηγηθεί με 13 πόντους στο τέλος του δεκάλεπτου, κέρδισε οριακά στον πόντο και αφού οι Πολωνοί πέταξαν στα σκουπίδια δυο ευκαιρίες να πάρουν το παιχνίδι στην τελευταία τους επίθεση.

Ενδεικτικός της απόδοσης-ασανσέρ, με 18 πόντους στο Α μέρος, που αποτέλεσε μοχλό για τον Πανιώνιο ενώ στον δεύτερο "κόλλησε" και έβγαλε μόνον άλλους δυο. Τα δεκάλεπτα: 24-26, 44-46, 66-79, 84-85

ΖΙΕΛΟΝΑ ΓΚΟΡΑ: Τζόουνς 12, Στέβιτς 11, Μάτσζακ, Λαπέτα 4, Χάνας 9, Χόσλεϊ 14, Χοτζ 24 (4), Τσεσνάουσκις 8, Σρόκα 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπόγρης 4, Πέιν 7 (1), Μοτσένιγκος, Αθηναίου 2, Αθανασούλας, Μπατής 8 (2), Γιάνκοβιτς 7 (1), Καββαδάς 8, Παππάς 21 (1), Ντραγκίσεβιτς 8, Μπούκερ 20.