Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2015

Παιχνίδι κυπέλλου σήμερα στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος-Ζάκυνθος

"Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ, ενόψει της αναμέτρηση με τη Ζάκυνθο για το κύπελλο Ελλάδας, ανακοινώνει την ειδική προσφορά για τον φίλαθλο κόσμο της.

Στο παιχνίδι που θα διεξαχθεί την Τρίτη 1 Δεκεμβρίου στο στάδιο της Νέας Σμύρνης, ορίζεται Γενική Είσοδος 10 ευρώ, εκτός από την Θύρα 3 όπου σε αυτό τον αγώνα τα εισιτήρια θα κοστίζουν 5 ευρώ.

Η πώληση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει την Τρίτη το πρωί στις 10:00 από το εκδοτήριο του Αγίου Ανδρέα, το οποίο θα είναι ανοικτό μέχρι το ημίχρονο της αναμέτρησης. Το εκδοτήριο της Σοφούλη θα είναι ανοικτό από τις 13:00 έως και το ημίχρονο της αναμέτρησης.

Υπενθυμίζεται πως για την αγορά εισιτηρίου, είναι απαραίτητη η επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας, αλλά και ο ΑΜΚΑ. Ωστόσο, όσοι φίλαθλοι έχουν ήδη δηλώσει σε παλαιότερες αγορές τους το ΑΜΚΑ, ΔΕΝ χρειάζεται να το πράξουν εκ νέου.

Και σε αυτό το παιχνίδι, στη Θύρα 2 θα ισχύσει η μαθητική κερκίδα, όπου οι αθλητές των ακαδημιών του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ έως 15 ετών, αλλά και οι μαθητές των σχολείων της Νέας Σμύρνης έως 15 ετών, θα μπορούν να εισέλθουν δωρεάν στο γήπεδο με την επίδειξη των αντίστοιχων ταυτοτήτων τους".

H ΑΠΟΣΤΟΛΗ:

Παπαδόπουλος, Γιαννιώτης, Βαλ. Βλάχος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Τασουλής, Καθάριος, Μητρόπουλος, Πινιώτης, Σιώπης, Βιγιάλμπα, Χαλκιαδάκης, Μασούρας, Μπακασέτας, Ντουρμισάι, Καραμάνος, Ανσαριφάρντ, Μπλέτσας.

Το παιχνίδι αρχίζει 5:15 μμ.

ΥΓ: 1-0 και πρόκριση με γκολ του Χαλκιαδάκη. Μάλλον αγγαρεία κάνανε και μετά το 1-0 συντήρηση.

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Νικηφόρα πρεμιέρα Ζιάγκου στον Πανιώνιο και νίκη 80-65 επί του Χολαργού

Νικηφόρα πρεμιέρα για το νέο προπονητή του Πανιωνίου, Ζιάγκο, στο πάγκο των κυανερύθρων και νίκη επί του ανταγωνιστικού Χολαργού με 80-65. Το ματς δεν ήταν τόσο εύκολο στα πρώτα τρία δεκάλεπτα (ημίχρονο 38-34, τρίτη περίοδος 54-49).

Το ματς κρίθηκε μετά το πέμπτο φάουλ του καλύτερου παίκτη των φιλοξενουμένων, Γιανναλέτσου στα μέσα της τελευταίας περιόδου.
Αιχμές και πάλι οι Τσιάκος και Μίχαλος και κατά διαστήματα Κόκκαλης, Ζώρζος, Τσουράκης αλλά όσοι έπαιξαν σκόραραν.

Ο Πανιώνιος επανήλθε στην τρίτη θέση μαζί με Αμύντα και Ιωνικό με 15 βαθμούς και 6-3 νίκες.
Έπεται κρίσιμο ντέρμπι εκτός έδρας με τον Έσπερο.

Τόσο απλά αλλά και τόσο δύσκολα πια συνάμα

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΑΝΟΥ σε συνέντευξή της:

Τα όνειρά μου είναι απλά. Να δω τη χώρα μου να προοδεύει σε συνθήκες κοινωνικά πιο δίκαιες και τους νέους να ξαναβρίσκουν την ελπίδα και τη δύναμη. Τον κόσμο να προσπαθεί για "το μεγάλο, το ωραίο και το αληθινό".

Πόσο απλά ακούγονται... Πόσο δύσκολα γίνονται τώρα πια.

Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας μπάσκετ

Τελικά ο Πανιώνιος παίζει αύριο με το Χολαργό. Από τα σημερινά αποτελέσματα ξεχωρίζω τη νίκη του Παπάγου επί του Ηρακλείου με 73-57. Νίκη για το Φιλαθλητικό επί της Νίκης Αμαρουσίου με 76-67, νίκη και του Αμύντα επί της Ένωσης Ίλίου με 72-59. Ο Έσπερος έχασε στην Κρήτη στην παράταση από τον Εργοτέλη στην Κρήτη με 67-65. Δύσκολα στην παράταση ο Ιωνικός νίκησε τον Κρόνο 74-71. Ο Πανελευσινιακός νίκησε εκτός τον Προμηθέα στο Χαλάνδρι με 92-100.

Στην κορυφή ξανά μαζί Ηράκλειο και Φιλαθλητικός.