Παρασκευή 13 Μαΐου 2011

Πανιώνιος-Ηλυσιακός 5-0

Ο πολύπαθος Ηλυσιακός είναι πια ομάδα στην Δ' Εθνική και προφανώς υπάρχει διαφορά δυναμικότητας μεγάλη, αλλά κάθε ματς έχει την αξία του για τον προπονητή, ιδίως τέτοια που ο Λεμονής θέλει να δει τους νέους. Αυτός ο Σταματής με 3 γκολ στα δυο φιλικά, φαίνεται αρκετά παραγωγικός αλλά μην ξεχνάμε ότι σε αντίστοιχο επίεπδο είχαμε πρόσφατα τους Λούκινα , Σίμωση και Σκούρτη με πολύ μεγάλη παραγωγικότητα, που όνως στην πρώτη ομάδα δεν φαίνεται να επαρκούσε ... αν και δεν πήραν και τις πολλές ευκαιρίες τα παιδιά.

Το σκορ άνοιξε στο 9’ ο Μπάλαμπαν με σουτ, ενώ στο 54’ ο Ντούνης με πλασέ έκανε το 2-0. Στο επόμενο λεπτό ο Σάμαρης πέτυχε το τρίτο γκολ του Πανιωνίου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σταματής σημείωσε δύο τέρματα, στο 83’ και το 90’, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Α' ΗΜΊΧΡΟΝΟ: Πρελ, Κοντοές, Γκέζος, Σιόβας, Κούρος, Κουμορτζί, Κούρντι, Κολοβός, Σμυρλής, Μπάλαμπαν, Σταυροθανασσόπουλος.
Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ανέστης, Γιόνσον, Τσότσαλιτς, Διαμαντόπουλος, Κβιρκβέλια, Αναστασόπουλος, Σάμαρης, Πολάλης, Ντούνης, Σταματής, Γουνδουλάκης.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μουκέας, Χωραβάτης, Παλαντζάς, Ξένος, Τσακιράκης, Φωστέρης, Ντεκίδης, Παπάς, Ψαρής, Ρίζος, Γκάγκας.
Επαιξαν και οι: Καρακατσάνης, Πάρντο, Βόλτης, Τσουμάνης, Σίσκος, Πουρνάρας, Μπούρας.