ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ BLOG ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΕΦΑΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ VERSION ΤΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ, ΑΝΤΕΣΤΡΕΨΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ...ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΣΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΕΡΑ-ΣΠΟΡ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΑΝΑΚΛΟΥΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Αρχική ενδεκάδα: Μπέλιτς, Μανιάτης, Τζαβέλλας, Όμο, Λάτκα, Κούκετς, Κουμορτζί, Αναστασόπουλος, Ρεκόμπα, Μπάλαμπαν, Σιμωσης.

Ημίχρονο 0-1 (Σίμωσης 30')
Αλλαγές: Καστελιόνε (Κουκετς) Σμόγιε (Λάτκα) Λούκινας (Σίμωσης)
0-2 (Μπάλαμπαν 71')
Αλλαγές: Γουνδουλάκης (Ρεκόμπα) Κοντοχρήστος (Τζαβέλλας)

Δεν πήραμε χαμπάρι ότι ο Σιόβας δεν ήταν στην αποστολή. Και πάλι λοιπόν παίξαμε με τον "ακατάλληλο" κεντρικό μπακ Όμο...χωρίς μάλιστα να αλλαχτεί καθόλου. Και πάλι δεν δοκιμάστηκε το δίδυμο Λάτκα - Σιόβα, που φαίνεται η τρέχουσα πιο λογική λύση για το κέντρο της άμυνας. Δοκιμάστηκε ξανά ο Σμόγιε για να πάρει αγώνες στα πόδια του και έπαιξε και ο Καστελιόνε στο Β΄ ημίχρονο, ο οποίος προερχόταν από τραυματισμό.

Στο Α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήλεγχαν το παιχνίδι αλλά ο Πανιώνιος φάνηκε πιο ουσιαστικός. Στο Β' ημίχρονο, η Κέρκυρα άλλαξε ολόκληρη την ομάδα και φαίνεται και πάλι να είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Μάλιστα στο τέλος έχασαν και ευκαιρία σε κενή εστία και είχαν και άλλες μικροφάσεις.

Οι κριτικές του τύπου αναφέρονται σε βελτιωμένη εικόνα της ομάδας.